Виктор Пшонка решил развестись, чтобы... снова жениться в России?

Советник министра внутренних дел Антон Геращенко заявил, что экс-генпрокурор Виктор Пшонка подал на развод с целью сохранить свои активы в Украине. Об этом он сообщил в своем Facebook.

Вариант «Омега» или окончательное решение

События последних дней вынудили нас в очередной раз вернуться к теме «адекватного ответа агрессору», который мы обязаны дать. Сначала стоит определиться с терминами. Например, что именно считать адекватным ответом?

Замминистра обороны Гусев - подпольный коммерсант

Обвиненный недавно в срыве жилищной программы для военнослужащих и дискредитации украинского парламентаризма замминистра обороны Юрий Гусев на пороге очередного коррупционного скандала.

Гундяевцы "уху" ели: Марс объявили территорией Русской православной церкви

Консервативные публицисты Изборского клуба (создан в 2012 году, председатель — писатель Александр Проханов) и православные активисты «Сорока сороков» объединили усилия и попытались на прошедшем в четверг в Манеже круглом столе представить себе «русскую цивилизацию» будущего.

Кто включил "дурака", или откуда взялся Парасюк?

Депутат украинского парламента от "Самопомичи" Парасюк вляпался в очередной скандал. На этот раз он ударил ногой в голову генерала СБУ, годящегося ему в отцы. Незаметно из-за спины, по-пацанскому. Об инциденте и его герое открыто рассказывает обозреватель издания "Русский Еврей" Виктор Шевчук.

18.04.2016

Бурштин, як привід для сварки

Вже більше двох місяців тому на Рівненщині, на кордоні з Республікою Білорусь митники вилучили контрабандний бурштин. Про це повідомили 11 лютого в прес-службі головного управління Державної фіскальної служби в Рівненській області з посиланням на виконуючого обов'язки начальника Рівненської митниці ДФС Андрія Чаборая, пише видання "Новини Малорусі".
«Громадянин України їхав до Білорусі. При поглибленому огляді працівники митного посту «Городище» виявили схованку в ніші багажника «BMW». Бурштин був загорнутий у поліетилен. До речі, це перше вилучення каміння цього року», – повідомив Андрій Чаборай.
Вилучене бурштинове каміння передали правоохоронцям, на чоловіка склали протокол про адміністративне порушення.
Не новина, що такий злочиний промисел не стільки є наслідком економічної кризи в країні, суцільного безробіття, занепаду виробництва, а, насамперед, бридких корупційних апетитів місцевої "еліти" у погонах, що поставила під свій контроль нелегальний видобуток цього коштовного мінералу.  
Так, вже 22 березня працівники прокуратури Рівненської області спільно з працівниками спецпідрозділу «Альфа» затримали підполковника СБУ та керівника одного із районних відділів ДПС на Рівненщині, які налагодили систематичне одержання неправомірної вигоди від жителів північних районів Рівненщини за неперешкоджання у видобутку бурштину.
Встановлено, що підполковник СБ України та керівник одного із відділів Державної прикордонної служби в Рівненській області сприяли у 10-кілометровій прикордонній зоні незаконному видобутку бурштну шляхом нереагування на незаконні операції з бурштином та надання незаконних вказівок підлеглим.
За місцем роботи та проживання посадовців, осіб, які здійснювали незаконний видобуток бурштину, прокуратурою та СБУ вилучено 2 кг бурштину, 3 станки для його оброблення, 2 мотопомпи, інше знаряддя та грошові кошти, ймовірно одержані внаслідок злочинної діяльності.
На цей час слідчими прокуратури Рівненської області здійснюється досудове розслідування за ч.3 ст.368 КК України (одержання неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб). Обоє посадовців правоохоронних органів наразі затримані згідно із ст.208 КПК України. Вирішується питання про повідомлення їм підозри у вчиненні кримінального правопорушення, відсторонення від посади та обрання запобіжного заходу.
Нагадаємо, що розгніваний ситуацією із бурштином голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Чугунніков днями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням ввести в північні райони області Нацгвардію, аби зупинити незаконний видобуток корисних копалин, проте, як виявляється, додаткова охорона незаконних копалень-"бурштиномоєк" у вигляді колишніх "АТО-шників" не може бути ефективним способом зупинити вандалів у погонах, які перетворюють гектарні урочища вікових лісів Рівненщини на токсичні сміттєзвалища й хімізовану пустелю.
От і виходить, що бурштин так і не став тим об'єднуючим фактором, навколо якого могли б згуртуватися і влада, і громада у впровадженні реальної, науково-обгрунтованої програми розвитку видобувної інфраструктури із подальшою рекультивацією пошкоджених грунтів та лісів. З одного боку громада, що прагне достатку за рахунок "бурштиномийки" поза усе, а з іншого - громада, яка намагається цю вакханалію, що існує, як виявилося, "під дахом" прикордонників, поліції та СБУ, зупинити. Така ось на Рівненщині через бурштин сталася чергова сварка, що розділила громаду області навпіл, бо зважати на закон нині, виходить, не "у тренді", особливо коли це прикривається гучними гаслами "Майдану", незрозумілими і непомітними на місцях реформами, війни на Сході тощо...