24.02.2016

В Україну прибули експерти НАТО з реалізації програми безпеки повітряного простору

До України прибула група експертів з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору під керівництвом представника Агенції НАТО з питань зв’язку та інформації Рене ван дер Хайдена. Про це повідомляє сайт Міноборони України, пише "Європейська правда" .
Робочу групу представників командування Повітряних Сил Збройних Сил України очолює начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Артур Артеменко.
Учасники заходу провели демонстрацію функціональних можливостей проекту та обговорили питання продовження консультацій експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).
Реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації щодо вирішення інцидентів з безпеки у повітрі, розвине регіональну взаємосумісність та взаємодію у повітряному просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію.
Також, враховуючи діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE), цей проект надасть змогу значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.
Програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн в реальному часі оповіщення про повітряні загрози, інциденти з безпеки та підозрювані повітряні судна шляхом обміну даними повітряної обстановки, прямої голосової координації та впровадження єдиних процедур.
На даний час система взаємного оповіщення в програмі RASP включає наступні країни: Норвегія, Польща, Туреччина. Виявили зацікавленість до зазначеного проекту Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія та Франція.
Разом із тим, Генсек НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи на засіданні комітету Європарламенту у закордонних справах, днями серед іншого наголосив, що Північно-Атлантичний Альянс не шукає конфронтації з Росією та не прагне нової холодної війни.
"Ми відкриті до діалогу. Не бачу жодного протиріччя між захистом та діалогом", - зазначив він.
"НАТО не шукає конфронтації, ми не хочемо нової холодної війни", - наголосив Столтенберг.
"Ми хочемо більш конструктивних відносин з Росією. Ми хочемо діалогу, бо він посилює передбачуваність і прозорість", - зауважив Генсек НАТО.
"Він знижує ризик інцидентів, і якщо інциденти трапляються, дає змогу уникати подальшої ескалації", - підкреслив Столтенберг.
Нагадаємо, під час свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія і країни Заходу вже увійшли в період "нової холодної війни".

"ПАРАГРАФЪ"

0 комментар.:

Отправить комментарий