20.07.2015

В Україні скасують декрет про валютне регулювання?

У Нацбанку створена робоча група щодо лібералізації валютного. Про це повідомив заступник глави НБУ Владислав Рашкован на своїй сторінці у Фейсбуці.
При цьому він відзначив, що «впевнений, що у нас вийде не тільки впровадити МСФЗ до кінця року, але і до І кварталу наступного року відправити в минуле ненависний усім Декрет про валютне регулювання. І більшість підприємств, підприємців і фізосіб перестане думати, як же їм його обійти».
Нагадаємо, на днях глава НБУ Валерія Гонтарева на зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації заявила, що на поточному етапі піднімати питання лібералізації норм валютного регулювання та відмовлятись від посиленого валютного контролю передчасно.
Як відзначали в НБУ, чинна законодавча база з питань валютного регулювання потребує перегляду та актуалізації, з урахуванням імплементації норм та стандартів ЄС.
Крім того, аби скоротити боргове навантаження і відновити кредитоспроможність України досить знизити номінал боргу на 25%. Це той компроміс, на якому можуть зійтися приватні кредитори і уряд, йдеться в макроекономічному прогнозі групи ICU на 2015-2025 рр.
«На тлі продовження переговорів уряду з приватними кредиторами ми проаналізували ймовірні сценарії розвитку макроекономічної ситуації України на 2015-2025 роки. Зміна реального ВВП і обмінного курсу гривні до долара США - це ті два ключові макропоказники, по кожному з яких формувався набір прогнозних значень на 2015-2025 рр. і оцінка ймовірності реалізації таких прогнозів. Далі, вставивши кожен набір прогнозних значень в макромодель, ICU оцінювала, наскільки досяжні вимоги МВФ щодо зниження боргового навантаження для відновлення кредитоспроможності України», - зазначив керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.
Він нагадав, що МВФ вимагає від українського уряду, по-перше, створити 15.3 млрд дол. додаткової ліквідності впродовж роботи програми МВФ до 2018 року. По-друге, знизити рівень держборгу (співвідношення держборгу до ВВП) до 71% в 2020 р. По-третє, знизити валові фінансові потреби держсектора до 10% ВВП в середньому протягом 2019-2025 рр. при тому, що в рік така потреба не може перевищувати 12%.
Згідно розрахунків ICU, найбільш вірогідний сценарій розвитку макроекономічної ситуації (ймовірність не менше 50%), заснований на прогнозі зростання реального ВВП та обмінного курсу, свідчить: щоб відповідати трьом вимогам МВФ щодо зменшення боргового навантаження досить знизити номінал боргу на 25%. Це буде відповідати планомірному відновленню кредитоспроможності уряду України і зниженню ризику нової економічної та фінансової кризи через надлишкове боргове навантаження на державні фінанси.
О.Вальчишен зазначив, що найбільш вірогідний середньо- і довгостроковий темп реального зростання економіки аж до 2025 р знаходиться на рівні 2%. У той же час реальне зростання ВВП в діапазоні 5-8% на рік, який міг дозволити виконати вимоги МВФ без зменшення номіналу держборгу, на аналогічному проміжку часу є нереалістичним.
«Базовий з макросценаріїв ICU передбачає таку динаміку економіки: після падіння реального ВВП на 13% в 2015 році піде відновлення і зростання на рівні 2,7% в 2016 році, а потім з 2017 р. по 2025 р. ВВП буде щорічно додавати 2%. Імовірність такого сценарію - 50%. Найбільш оптимістичний прогноз по динаміці реального ВВП в аналогічному періоді + 8% з 2016 по 2025 рр. має низьку ймовірність (5%) в силу своєї нереалістичності», - сказав він.
У звіті ICU щодо обмінного курсу наголошується, що найбільш оптимістичним і найменш імовірним є прогноз, який передбачає стабілізацію валютного курсу на рівні 22,5 грн/дол на середньостроковий період і аж до 2025 року.
«Ймовірність такого сценарію - 20%. За своєю суттю це так званий режим валютної прив`язки, який, на нашу думку, не життєздатний в силу того, що при такій валютній політиці по максимуму будуть накопичуватися макроекономічні диспропорції, наприклад, у зовнішній торгівлі», - сказав О. Вальчишен.
Базовий же макропрогноз ICU передбачає, що НБУ буде дотримуватися політики гнучкого обмінного курсу. Це означає, що зміни ринкового курсу будуть нівелювати відхилення реального ефективного обмінного курсу, який формується з урахуванням інфляційних процесів, від свого фундаментального рівня.

0 комментар.:

Отправить комментарий