18.07.2015

Тепер про Донбас напишуть в Конституції

Президент змінив текст законопроекту про децентралізацію і запропонував прописати особливий статус окупованого регіону у тілі Конституції. Конституція України.
Доопрацьовуючи законопроект про внесення змін у Конституцію з приводу децентралізації, норму про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом, перенесли з перехідних положень у тіло нового Основного закону.
Допрацьований законопроект, внесений Президентом Петром Порошенком, оприлюднили на сайті Верховної Ради, він датований 15 липня, повідомляють Патріоти України. Зазначимо, що у попередній редакції законопроекту, яка була зареєстрована 1 липня, положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом, було прописано в перехідних положеннях законопроекту. У середу віце-спікер парламенту Оксана Сироїд на своїй сторінці у Facebook заявила, що прописати в тілі нової Конституції норму про особливий статус для Донбасу вимагає від України Захід. Вона також зазначила, що на депутатів “здійснюється тиск” з метою змусити їх проголосувати за ці зміни. “В ці години і хвилини здійснюється шалений тиск на народних депутатів з боку міжнародної спільноти для того, щоб “ДНР” і “ЛНР” отримали особливий статус в нашій Конституції. Аргументують необхідністю “продемонструвати виконання Мінських домовленостей”, – зазначила вона. Як повідомлялося раніше, 23 червня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Конституційна реформа щодо децентралізації повинна в Україні завершитись до 25 жовня. 2 липня, Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Під час презентації проекту змін до Конституції України Петро Порошенко заявив, що після проведення децентралізації Україна повинна зміцнитися. Це стане ще однією цивілізаційною відмінністю від сусідів по радянському табору. Також Порошенко заявив, що проект змін до Конституції не передбачає особливого статусу для Донбасу. Водночас автономний статус для Криму і Севастополя буде збережений. Венеціанська комісія позитивно оцінила зміни до Конституції щодо децентралізації.

"ПараграфЪ"

0 комментар.:

Отправить комментарий