15.07.2015

Тимчасова адміністрація у "Дельті" забажала стати чинною

За даними НБУ, 24 квітня та 25 червня його комісія відмовила ТОВ «Торговий будинок «Надія» у набутті 100% акцій «Дельта Банку». Нагадаємо, за даними ЗМІ, харківська компанія «Торговий будинок «Надія» була вкладником «Дельта Банку» (22 млн дол).
За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, серед кінцевих бенефіціарів ТОВ «Торговий будинок «Надія» - Бойко Юрій Олександрович з міста Рівного та Корицька Лариса Мирославівна, теж з Рівного.

За даними ЗМІ, в 2012 році людина з іменем Бойко Юрій Олександрович була директором «Рівненського радіотехнічного заводу», а в 2006-2010 рр. – депутатом Рівненської облради, входив до блоку Наша Україна і Народного руху України.
Нагадаємо, що на початку липня заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик заявляв, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб очікує, що до вересня 2015 р. буде сплачено 95% від загальної суми гарантованої компенсації вкладникам по депозитах збанкрутілого "Дельта Банку".
"Тимчасова адміністрація буде тривати до перших чисел вересня і протягом тимчасової адміністрації ми очікуємо, що буде виплачено приблизно 12 млрд грн. Тобто вже на стадії ліквідації залишиться приблизно 1,5 млрд грн... Я думаю, відсотків 90-95% однозначно будуть виплачені", - заявив Оленчик.
Як повідомляв Finbalance, за даними Асоціації український банків, у травні «Дельта Банк» збільшив цьогорічний збиток на 5,92 млрд грн – до 43,4 млрд грн. Це найгірший показник у банківській системі України.
При цьому на фоні всіх торішніх фінансових проблем за нацстандартами фінзвітності Дельта Банк за 2014 рік задекларував… прибуток 46,3 млн грн. Водночас за міжнародними стандартами фінзвітності (які більші жорсткі, зокрема, в контекстів формування резервів) виявився збиток, причому гіпервеликий 18,9 млрд грн. А власний капітал на початок 2014 року був від’ємним на рівні -14,4 млрд грн.
В аудиторському висновку до фінзвітності банку за 2014 рік за МСФЗ фахівці аудиторської фірми ТОВ «Фінком-Аудит» констатують, що перелічені фактори викликали неплатоспроможність банку вже станом на 31.12.2014 року.
І тут виникає питання: чому НБУ тягнув з віднесенням Дельти до категорії неплатоспроможних, а Фонд гарантування вкладів фізосіб, відповідно, з введенням до банку тимчасової адміністрації? Чи не для того, щоб, наприклад, в банку була змога роздерибанити активи, повиводити кошти «своїх» структур, подрібнити депозити обсягом понад 200 тис грн., щоб вписатися в «страховку» ФГВФО й попереоформлювати вклади юросіб у депозити фізосіб?.. Тимчасова адміністрація була введена в Дельта Банку лише на початку березня.
Додамо, що націоналізацію «Дельти» заблокував Мінфін, оскільки вважав, що сума необхідної рекапіталізації може виявитися більшою, ніж 22 млрд грн, про потребу в якій заявляла глава НБУ В. Гонтарева (власне, вона й була «локомотивом» ідеї входження держави в капітал банку Лагуна). Якщо судити по збитках «Дельти», оцінки Міністерства фінансів були адекватнішими.
Крім того, як повідомляли в НБУ для редакції Finbalance, із 9,3 млрд грн загальної суми заборгованості «Дельта Банку» перед НБУ станом на 01 березня 5,2 млрд грн – це були стабілізаційні кредити терміном на два роки, а 4,1 млрд грн - короткострокові кредити для підтримки ліквідності на строк до одного року.
При цьому в прес-службі Нацбанку відзначили, що «кредити рефінансування надаються під прийнятне забезпечення відповідно до умов законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України».

"ПараграфЪ"

0 комментар.:

Отправить комментарий