29.06.2015

Контропупник Ляшко підозрює екс-губернатора у співпраці з ФСБ?

Днями на ранковому засіданні Верховна Рада України нарешті денонсувала угоду з Росією про співпрацю у військовій сфері. За це рішення проголосували 272 парламентаріїв при мінімально необхідних 226. Угода була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі, парламент України ратифікував її у 2002 році.
Автори пояснювальної записки до відповідного документа зазначили: Російська Федерація «в односторонньому порядку порушила норми і принципи міжнародного права і здійснила збройну агресію проти України». Як повідомляється на сайті парламенту, законопроект про розірвання співпраці з північним сусідом спрямований «на захист національних інтересів України, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності».
Заразом наш парламент прийняв закон про денонсацію угоди між урядами України та РФ про транзит територією України російських військових формувань, які тимчасово перебувають на території Молдови, а також закони про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунків за них, про співпрацю в галузі військової розвідки та про взаємну охорону секретної інформації.
Про підготовку до розірвання військово-технічного співробітництва з Росією ще напередодні оголосив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. При цьому він пояснив, що угода розривається тому, що «держава-агресор, що незаконно окупувала Крим, яка здійснила військову агресію на території Донецької та Луганської областей, становить небезпеку для безпеки і територіальної цілісності країни».
Варто відзначити, що, згідно з недавньою доповіддю Стокгольмського інституту дослідження, Україна з 2010 по 2014 роки посідала дев'яте місце в рейтингу країн-експортерів зброї з часткою експорту 3% на світовому ринку. Основними покупцями вироблених українських озброєнь виступали Росія, Китай і Таїланд.
У червні минулого року Президент України Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Ради національної безпеки та оборони, заборонив будь-яке військово-технічне співробітництво з Росією. Раніше заборона не торкалася продукції подвійного призначення, наприклад, двигунів до вертольотів, які можуть бути використані і у військових, і в цивільних цілях. Віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін у відповідь нагадав, що у Росії вже є план імпортозаміщення військової продукції України.
На початку травня цього року Україна відмовилася постачати вже оплачені турбіни та комплектуючі для новітніх фрегатів проекту 22350 для ВМФ Росії, що призвело до затримки їх будівництва. "Другий корабель "завис" у зв'язку з припиненням поставок з Миколаєва, зв'язок з ними перервався. Ми теж були задіяні з ними, але Україна навідріз відмовилася постачати турбіни та комплектуючі. Відмовили, в тому числі, і нам, хоча гроші вже були заплачені. Тому зараз співпрацюємо з фірмою "Сатурн", - розповів головний конструктор Коломенського заводу Валерій Рижов, де виробляються двигуни для таких кораблів. При цьому він не став уточнювати, як позначилася відмова української сторони від постачання комплектуючих на терміни здачі фрегатів.
За законопроекти антиросійської спрямованості у повному складі не голосувала фракція Опозиційного блоку. Це дало лідерові фракції Радикальної партії Олегу Ляшку привід назвати соратників Сергія Льовочкіна та Сергія Ларіна «співробітниками ФСБ під прикриттям».

Олег БАЗАК, "Наше місто і село"

0 комментар.:

Отправить комментарий