29.06.2015

Банки Євросоюзу примусили повідомляти про транзакції та угоди з Bitcoin-акаунтами об'ємом від €1000

Співробітник одного з великих Голландських банків на правах анонімності заявив про впровадження великими банками Євросоюзу нових правил, в яких вони змушені повідомляти, контролювати або досліджувати рахунки одержувача або відправника об'ємом від €1000, якщо вони підключені до Bitcoin. Таким чином, в Євросоюзі розгортається чергова хвиля "полювання на відьом" в контексті приборкання стихійного ринку електронних криптовалют.
Зокрема, один з анонімних джерел "DarkNetMatters", який ідентифікує себе, як співробітник банку, що працює в Голландії, повідомив про офіційний банківський циркуляр, який наказує офіцерам банку з підвищеною увагою ставитися до рахунків, які так чи інакше пов'язані з рахунками в системі Bitcoin, з яких були отримані грошові кошти у розмірі понад €1000 (одна транзакція).
Більше того, анонімний інформатор стверджує, що під особливою увагою опиняться накопичувальні рахунки банківських службовців, які отримали понад €10,500 на рік додаткового доходу (не враховуючи окладу) і адміністрації банків належить негайно повідомляти владі про таких співробітників, які, зокрема, підпадають під підозру за обмін коштів Bitcoin.
Даний досить жорсткий підхід, як видається, став наслідком недавніх директив ЄС, спрямованих на "запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання грошей і фінансування тероризму".
У цих документах Комісія ЄС аргументує посилення вимог до фінустанов, встановлюючи нижче €1,000 поріг, вище якого діяльність суб'єктів фінансової діяльності контролюється відповідальними структурами, що беруть участь у процесі боротьби з відмиванням грошей. Анонімний інформатор пише:
"Ми отримали список рахунків IBAN, які належать трейдерам із високими обсягами обмінів. Ми повинні отмечаьб будь-якого з них, якщо будуть допущені переклади вище € 1,000 і повідомляти про них в контролююче фінансова установа. Ми також повинні сигналізувати про рахунки, які отримали більше ніж €10,500 на рік (поза розмір окладу їх власника), та інформувати компетентні органи, якщо ми підозрюємо, що ці кошти походять від обміну Bitcoin".
Обгрунтування саме таких правил Bitcoin-угод ґрунтується на страху, що цифрова валюта використовується як пристрій з відмивання грошей.
Аналогічні правила діють і в Америці, наприклад, де ФінСЕН вимагає від банків повідомляти "структуровані" депозити, більші $10,000. Деякі користувачі цифрових валют бояться, що ФінСЕН може використовувати правила, щоб зловити Bitcoin-трейдерів.
Однак, враховуючи обсяг таких угод, що відбуваються кожен день по євро-зоні, було б досить важко для влади розслідувати кожну угоду, особливо якщо власник адреса, як і раніше "невідомий" (анонімний). Зацікавлені користувачі цифрових валют можуть прийняти запевнення в тому, що в Голландії тільки "84 рахунку позначені і 52 перебувають під слідством," при чому припускаэться, що переважна більшість користувачів не потрапила під моніторинг, згідно цих нових правил.
Усвідомлення важливості Bitcoin серед голландських банків, безумовно, зростає. ІНГ Банк з Амстердаму, як співзасновник  голландского Bitcoin-конгресу, який відбудеться в Амстердамі 24 червня, ретельно вивчає можливості криптовалют.  Головний спеціаліст з іновацій ІНГ Банку Брюнон Барткевич оголосила, що їх технічна команда експериментує з "XRP-Less Ripple clone" та досліджує використання децентралізованих(хоча й повністю приватних) ланцюжків блоків, де банк контролює всі вузли.

Чарлі Річардс, "Сointelegraph.com"
Переклад українською, "ПараграфЪ"

0 комментар.:

Отправить комментарий