21.02.2015

Затримано групу злодіїв, які готували теракти на Харківщині за вказівки бойовиків "ДНР"

Служба безпеки України спільно з прокуратурою Харківської області викрила та затримала групу осіб, які планували вчинення диверсій та терористичних актів на території регіону.
Встановлено, що 25-річний громадянин Росії організував у Куп’янську Харківської області злочинну групу з числа представників місцевого криміналітету. Росіянин підтримував зв'язок з терористами т.зв. «ДНР», за вказівкою яких група вербувала серед «кримінальників» найманців для незаконних воєнізованих формувань, придбала значну кількість зброї для вчинення диверсій та терактів на об’єктах транспорту і промисловості, про які збирала детальну інформацію.
Кошти для придбання засобів ураження група «заробляла» у звичний для себе спосіб - крадіжками особистих речей громадян з транспортних засобів. Автомобілі зловмисники відкривали за допомогою так званих "кодграбберів" - спеціальних технічних засобів, призначених для зчитування кодів автомобільної сигналізації. Заборонені пристрої організатор групи придбав на території РФ та незаконно перемістив на територію України.
Співробітники СБУ у результаті спецоперації затримали організатора групи та двох мешканців Куп’янська. Під час обшуку у тимчасовому помешканні росіянина  вилучено гранатомети РПГ-22 та РПГ-26, автомати Калашникова, пістолет Макарова з глушником, велику кількість набоїв, гранати Ф-1, РГД-5, прапори та емблеми т.зв. "республік", кастети.
Крім цього, у зловмисників вилучено речові докази скоєння численних крадіжок: реєстраційні документи на чужі автомобілі, особисті документи власників, планшети, ноутбуки, а також спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
Наразі усі учасники групи затримані. Тривають невідкладні слідчі дії.
Крім того, співробітники Служби безпеки України спільно із працівниками Дорожньо-патрульної служби МВС затримали трьох бойовиків т.зв. «ДНР», які намагалися незаконно проїхати через український блокпост у Мар'їнському районі Донецької області.
Затриманими виявилися, громадяни України, 1977, 1982 та 1983 р.н., які на легковику мали намір із зброєю потрапити на мирну територію Донецької області.
Під час огляду автівки зловмисників співробітники СБУ вилучили приховані засоби ураження: автомат Калашникова з набоями та підствольний гранатомет ГП-25. Крім зброї, у затриманих було виявлено оформлені на їхні прізвища військові квитки терористичної організації т.зв. "ДНР". Один з бойовиків мав посвідчення "Стрілець ДНР". Злочинна діяльність ще одного із зловмисників була оцінена ватажками бандитів значком «За оборону Слов’янська».
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

0 комментар.:

Отправить комментарий