11.06.2014

Засуджений за звіряче вбивство екс-депутат Лозінський вже на волі

Колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський достроково вийшов із в'язниці за станом здоров'я.
Голова Пенітенціарної служби Сергій Старенький підтвердив, що Лозінський вийшов на волю, але заперечує, що його відомство сприяло звільненню засудженого: "Щодо звільнення цього засудженого повідомляю, що в основу рішення суду лягли висновки докторів та експертів, яких залучив до справи суддя. Висновки медичної комісії пенітенціарної служби, які надавались суду раніше, не містили в собі даних, що давали б можливість суду звільнити засудженого від відбування покарання. Оцінку стану здоров'я робили лікарі, які не мають жодного відношення до пенітенціарної служби".
У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата до 15 років позбавлення волі (починаючи з березня 2010 року) за вбивство мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника. Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом'якшив вирок Лозинському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.
Свого часу жителі села Грушки Голованівського району Кіровоградської області, де сталася трагедія, натерпілись від депутата. Вони розповідали про нелюдське ставлення до місцевих жителів та інші звірства Лозінського. Навіть збирати ягоди та гриби в лісі було небезпечно, адже кожні вихідні там проходило полювання. Розповідали також, що депутат впіймав у себе в наділах одного із селян з підстріленою живністю, і, аби відбити бажання ще раз з'являтися тут, змусив їсти нутрощі тварини. Іншим разом, побачивши людину, яка в'їхала в ліс на своєму автомобілі, дав їй каністру бензину та змусив особисто спалити машину. Знайти цих жертв, щоправда, не вдалося, адже лише одиниці серед місцевих жителів погоджувалися публічно говорити про це.
Утім, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає повернути до в'язниці раніше засудженого за вбивство, а тепер звільненого екс-депутата Віктора Лозінського.
Як повідомила прес-служба Кабміну, Яценюк звернувся із вимогою до в. о. генерального прокурора України Олега Махніцького терміново вжити заходів щодо оскарження рішення Бориспільського міського районного суду Київської області, який звільнив Лозінського від відбування покарання.
Крім того, прем'єр вимагає притягнути до відповідальності всіх осіб, через дії або бездіяльність яких стало можливим це рішення і звільнення.
"Уряд народної довіри висловлює категорично несприйняття й обурення достроковим звільненням колишнього народного депутата Лозінського. Уряд вимагає термінового пояснення від в. о. Генерального прокурора щодо цього", - йдеться у повідомленні КМУ.
Яценюк також закликав парламентську більшість невідкладно викликати до Верховної Ради в. о. генпрокурора для звіту і очікує рішучих кадрових рішень після розгляду цього інциденту.
Разом з тим, міністру юстиції доручено всесторонньо і в невідкладному порядку доповісти Кабінету міністрів і громадськості всі обставини звільнення Лозінського. Для читачів із міцними нервами, пропонуємо переглянути журналістське розслідування(21+), в якому детально наведені всі аспекти того резонансного злочину.

"ПараграфЪ", за інформацією "Gazeta.UA"

0 комментар.:

Отправить комментарий