12.03.2014

Бжезинський назвав Путіна ірраціональним лідером з манією величі

Путін – ірраціональний лідер з манією величі. Втрата Україною Криму гарантовано викличе потужну націоналістичну реакцію проти Росії.
Таку думку висловив політолог Збігнєв Бжезинський в інтерв'ю французькому виданню LeFigaro.
«Україна належить українцям, - заявив Бжезинський. - У всіх країнах є меншини, у яких є своя думка, але мені здається очевидним, що більшість українців хоче жити в незалежній державі. Путін погрожує цієї незалежності».
Політолог зазначив, що перш за все Західним партнерам необхідно оцінити, що «може зробити сама Україна».
«Я не думаю, що хто б то не було зобов'язаний захищати незалежність країни, якщо ця країна не готова захищати її сама», - говорить Бжезинський.
«Особисто я вважаю, що Україна надасть опір, якщо Путін застосує силу, як він вже зробив в Криму і відкрито планує продовжувати. Якщо він перейде до дій, а Україна почне опір, то цілком зрозуміло, що Захід повинен буде якось допомогти українцям», - міркує американський політолог.
У відповідь на питання про подальшу долю Криму, Бжезинський заявив, що «до цього питання слід повернутися, коли відносини між Україною і Росією знову стануть хоч скількись раціональними і стабільними».
«Росіяни привнесли в ці відносини ірраціональність і пристрасність, вони провели бандитську атаку на Крим, замаскувавши її, як це зробила б мафія. Але їм слід остерігатися застосовувати такий підхід до всієї України – це призведе до куди більш потужного вибуху в серці Європи, до конфлікту, яких світ не бачив з 1939 року», - наголосив політолог.
«Великий ризик полягає в тому, що Росією управляє ірраціональний лідер з манією величі. Це хвилює багатьох жителів РФ. Припустимо, що Путіну вдасться назавжди відокремити Крим від України: він отримає Крим, але втратить Україну на багато десятиліть, тому що викличе потужну націоналістичну реакцію проти Москви! Українці визначають свою ідентичність через свою землю. Путін здійснює жахливу помилку», - переконаний геополітик.
Бжезінський заявив, що не згоден з тим, що Європа сама спровокувала криза на Україну, оточивши Росію і присунувши НАТО впритул до її кордонів: «Навпаки, я думаю, що якби ми не проводили розширення НАТО, то сьогодні стали б свідками конфлікту між країнами Балтії та Росії через російськомовного населення, конфлікту з Молдовою через Придністров'я і ще одного конфлікту між Росією і Польщею».
«Вважаю, теоретично можна уявити варіант стабілізації України спільно з Росією. Але, повторюся, ми маємо справу з лідером, який не може раціонально прорахувати, що буде корисно для Росії. Він вважає за краще взивати до примітивного націоналізму і спирається на молодь з повадками хуліганів, яка б'є всіх, хто з нею не згоден. Повторюю ще раз: ми повинні бути єдині в своїй відповіді», - резюмував Бжезинський.

0 комментар.:

Отправить комментарий