12.03.2014

Крим залишиться Україні, а Путін вже програв, - експерт

Через вторгнення Путіна Росія стала сприйматися світом, як «імперія зла». Це може призвести до її подальшого розвалу та занепаду, як мінімум, у нинішньому імперському вигляді.
Таку думку висловив експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, говорячи про ситуацію навколо військової окупації Криму Росією.
«Я вважаю, що Україна Крим не втратить. Приєднання Криму до Росії просто неможливе, тому що в цьому випадку Росія дуже швидко розвалиться сама. Оскільки за цим підуть міжнародні санкції, економічна блокада.
А фінансові витрати, яких потребує Крим, просто не під силу російській економіці й інфраструктурі. Аксьонов і Константинов (самопризначені прем'єр і голова Верховної Ради Криму - ред.), очевидно, будуть «малювати», що Крим повертається до Конституції 1992 року і виторговувати гарантії безпеки для себе (причому гарантії за межами Криму, тобто, щоб їм просто дали можливість вільно кудись втекти і сховатися). На мій погляд, Крим у будь-якому випадку залишиться у складі України», - вважає політолог.
Говорячи про позицію Росії, Матвієнко зазначив, що «Путін вже програв, незалежно від того, забере він Крим чи ні».
«Росія переконала світ, що вона є імперією зла, основним фактором небезпеки для планети. Цивілізований світ таких речей не прощає. У нього просто спрацює інстинкт самозбереження, і він буде робити все можливе, щоб відбулася або зміна режиму в Росії, або все для її дезінтеграції. Але, на мій погляд, найбільш ймовірно поєднання цих двох варіантів. У кожному разі, ми на порозі остаточного розвалу Російської імперії», - прогнозує експерт.
«З початку окупації Росія думала, що світ це проковтне. Вона діє за своїм вкрай неефективним, неправильним алгоритмом. Розрахунок був на те, що Схід, Південь і Крим з розпростертими обіймами приймуть російських окупантів. А їх не приймають. Вони думали, що ці території сплять і бачать, як би їм повернутися до Росії. Але, насправді, люди, що живуть там, розуміють, що Україна – це майбутнє. Без будь-якого перебільшення, Україна являє собою цивілізаційного лідера, тому що система суспільних відносин, яка зараз з'являється тут, є прогресивною, системою майбутнього. А Росія, як будь-яке зло, завжди вчорашнє. Люди це розуміють (можливо, не тими словами, якими я це висловлюю)», - додав політолог.


0 комментар.:

Отправить комментарий